Categorized | Tipy a rady

Ako vybrať kozmetický darček? Podľa typu pleti, zloženia prípravkov aj aktuálnych trendov

19. 12. 2016 - tengu

Hoci darček v podobe kozmetiky urobí radosť takmer každej žene, jej výber sa nesmie podceniť. Ak sa rozhodnete svojich blízkych obdarovať kozmetickými prípravkami, zistite si napríklad, akú kozmetickú radu používajú, aký typ pleti majú, nezabudnite vyberať aj podľa aktuálnych trendov. V nasledujúcom článku prinášame niekoľko tipov, vďaka ktorým nemôžete šliapnuť vedľa a radosť z darčekov je zaručená.

Tip číslo 1: Zistite preferencie

Rovnako ako v móde, tak aj v kozmetike má mnoho žien svoje preferencie. Ak sa rozhodnete obdarovať kamarátku, maminku alebo inú ženu v okolí, zistite, akej kozmetike dáva prednosť. Ak totiž vyberiete diametrálne odlišný výrobok, než ktorý žena bežne používa, môžete jej pleti skôr uškodiť. „Zloženie niektorých prípravkov môže v kombinácii s inými prípravkami spôsobovať podráždenie, vyrážku alebo vznik pupákov. Pozor dávajte najmä na kombináciu vitamínu C a medených peptidov alebo hydroxykyselín a retinolov, ktoré vzájomne vyrušujú svoj efekt,“ vysvetlil lekár Tomáš Kampe, ktorý pôsobí ako dermatológ v spoločnosti LR Health & Beauty. Ak kupujete set od jedného výrobcu, problém by nastať nemal. Kozmetické firmy totiž vyrábajú svoje prípravky tak, aby sa navzájom dopĺňali.

Tip číslo 2: Vyberajte podľa typu pleti

Mastná, zmiešaná alebo suchá. Nie nadarmo takto odborníci rozdeľujú rôzne typy pleti. Každá totiž potrebuje odlišnú starostlivosť a kupujúci by na to mal pri výbere kozmetického darčeka myslieť. Pred nákupom preto zistite, do akej kategórie sa zaraďuje žena, ktorú chcete obdarovať. Pre tie, ktoré nemajú problematickú pleť, sú ideálnym darčekom hydratačné krémy, ktoré sú zložené prevažne z vody. Pre mastnú pleť, naopak, vyberajte prípravky na báze oleja, ktoré vyrovnajú mazové nedokonalosti. Pre zmiešanú pleť, ktorá sa vyznačuje zvýšenou produkciou mazu v oblasti čela a nosu, sú najvhodnejšie prípravky sťahujúce póry. Ideálne sú aj čistiace prípravky s obsahom micelárnej vody v kombinácii s peelingom a maskou. Pri výbere kozmetiky pre suchú pleť sa vyvarujte kúpe mydla alebo výrobkov na báze vody. Tie totiž pokožku ešte viac vysušujú. Vyhnite sa aj parfumovaným prípravkom. Naopak, ideálne sú mastnejšie krémy určené pre citlivú pleť alebo tie s obsahom vitamínov A, E alebo pupalkového oleja.

Tip číslo 3: Aj v kozmetike zohľadnite aktuálne trendy

Módne trendy je vhodné zohľadniť nielen pri výbere oblečenia, ale aj dekoratívnej kozmetiky. Napríklad rúže vyberajte vo fialových odtieňoch. Platí pravidlo, že čím tmavší, tým lepší. Myslite však na tvar pier obdarovanej. Tmavé odtiene svedčia hlavne majiteľkám plných pier, naopak, ženy s úzkymi perami by mali voliť svetlejšie odtiene. Z módy nikdy nevyjdú mačacie oči, preto ženy tento rok potešíte sýto čiernymi kajalovými či tekutými očnými linkami. Ak viete, že obdarovaná vyráža často na večierky, potešíte ju očnými tieňmi s trblietkami, ktoré sú hitom tohtoročnej zimy.

Tip číslo 4: Kozmetické darčeky potešia aj mužov

Nie nadarmo cieli čím ďalej, tým viac kozmetických spoločností na mužov. Aj páni sa totiž radi starajú o svoju pleť. Darčekom, ktorý nesklame, je holiaci set. Ten by mal obsahovať aj termálnu vodu, ktorá je ideálna na skľudnenie pokožky po holení. Darovanej kozmetike pre mužov kraľujú aj sprchové gély a toaletné vody. Vyhýbajte sa ale tým príliš aromatickým, tie muži nemajú v obľube. Vzhľadom na to, že sa čím ďalej, tým viac mužov sústreďuje na svoje nedokonalosti pleti, vhodným darčekom sú podobne ako u žien kozmetické prípravky.

Nie je možné vkladať komentáre

Rubriky

Archiv

essay writing service uk reviews