Categorized | Cestovanie, Tipy a rady

Chuť Slovákov cestovať tento rok nepoľavuje! Last Minute zájazdy si v Invia kúpilo takmer 20 tisíc ľudí

22. 07. 2019 - tengu

Letná sezóna dovoleniek je v plnom prúde a záujem Slovákov cestovať stále nepoľavuje. Rovnako ako v prípade First Minute predajov sa tento rok oproti vlaňajšku opäť zvýšil aj záujem o pobyty na poslednú chvíľu. V cestovnej agentúre Invia si zatiaľ dovolenku v režime Last Minute zakúpilo takmer 20 tisíc ľudí. Cestovatelia tradične mieria do Grécka, Egypta, Bulharska, Talianska a Chorvátska, najväčší záujem je však tento rok o Turecko. Priemerne sa Last Minute dovolenka v júli predáva za 636 eur na osobu.

Po úspešnom tohtoročnom First Minute predaji, keď záujem o dovolenku v predstihu medziročne vzrástol o 25 percent, hlási cestovná agentúra Invia, ktorá je najväčším online predajcom dovoleniek na slovenskom trhu, zvýšený záujem o cestovanie aj v letnej sezóne. Predaj dovoleniek v režime Last Minute sa oproti vlaňajšku opäť zvýšil, doteraz si ich v cestovnej agentúre Invia zakúpilo takmer 20 tisíc cestovateľov. Turisti tradične mieria do Grécka, Egypta, Bulharska, Talianska a Chorvátska, najväčší záujem je však tento rok o Turecko.

S nákupom dovolenky zbytočne neotáľajte

Najväčší záujem mali turisti o pobyty v prvom júlovom týždni, práve v tento týždeň hlásili populárne dovolenkové destinácie takmer vypredané kapacity. Zohnať dovolenku na zvyšok júla by vďaka zvýšeniu kapacít nemal byť problém. Turisti však pri nákupe zájazdu na poslednú chvíľu musia počítať s drobnými ústupkami, čo sa týka lokality alebo ponúkaných služieb. „Ponuka zájazdov na nasledujúce týždne je zatiaľ dostatočná, vzhľadom na tohtoročnú výraznú chuť Slovákov cestovať však nie je isté, že to tak bude aj naďalej. Odporúčame preto s nákupom pobytov neotáľať, hlavne ak sa chcete vybrať do najobľúbenejších destinácií,“ upozorňuje Andrea Řezníčková, tlačová hovorkyňa cestovnej agentúry Invia.

Hitom sezóny je Turecko

Priemerná cena Last Minute dovolenky v júli je 636 eur na osobu, čo v porovnaní so sezónou 2018 predstavuje mierny nárast. Najviac zájazdov sa zatiaľ predalo s dátumom odchodu 3. júla. Rebríčku najobľúbenejších krajín tento rok jednoznačne kraľuje Turecko, kam zatiaľ v júli cestuje 30 percent klientov Invia. Oproti minulému roku sa tak záujem o túto destináciu zvýšil o celých 50 percent. „Druhou najnavštevovanejšou krajinou je tento rok Egypt s 19-percentným podielom na predaných zájazdoch. Tretie miesto obsadilo Grécko, kam zamieri 13 percent našich klientov. Nasleduje Bulharsko s 8 percentami a Chorvátsko so 7,5 percentami,“ dopĺňa Andrea Řezníčková.

Nie je možné vkladať komentáre

Rubriky

Archiv

essay writing service in 1 hour