Categorized | Tipy a rady

Dovolenka podľa záľub – vyberú si dobrodruhovia, rodiny s deťmi aj milovníci adrenalínu

24. 07. 2017 - tengu

Vybrať dovolenku môže byť niekedy poriadny oriešok, obzvlášť, ak ste aktívnejší a ležanie na pláži vás po chvíli prestáva baviť. Rovnaký problém môže nastať, keď máte deti, ktoré potrebujete zabaviť. Ak chcete, aby vás dovolenka skutočne bavila, spojte ju so svojimi záľubami. Milujete rybárčenie, jazdu na koni alebo sa vašou obľúbenou rodinnou aktivitou stal geocaching? Ani na dovolenke sa svojich aktivít nemusíte vzdávať. V nasledujúcom článku vám prinášame niekoľko tipov, ako spojiť cestovanie so zaujímavými činnosťami.

Geocaching – vyrazte loviť poklady na Korziku

Geocaching sa v poslednej dobe v tuzemsku aj po celom svete stáva čoraz viac populárnejší. Pri modernej honbe za pokladom hľadajú nadšenci ukryté schránky (kešky), objavujú nové miesta a zdieľajú svoje zážitky s ostatnými. Táto záľuba je skvelá najmä preto, že si ju môžete prispôsobiť na mieru svojej fyzickej zdatnosti. Jednotlivé kešky sú označené úrovňou obtiažnosti, a tak môže byť ich hľadanie spestrením nenáročných prechádzok, súčasťou turistiky, ale aj dobrodružstvom, ktoré vás dovedie napríklad až k potápaniu sa medzi medúzami. Geocaching je ideálny spôsob, ako dať svojmu cestovaniu nový cieľ. Kešky totiž nájdete takmer všade po svete. Medzi najkrajšie miesta, kde ich hľadať, patrí napríklad najväčšia soľná pláž na svete Salar de Uyuni v Bolívii, skalné mesto Petra v Jordánsku alebo spomínané Palauské jazero medúz na ostrove Eil Malk. Pre menej náročných cestovateľov sa ponúka napríklad Berlín, kde jeden z najznámejších pokladov nájdete v Legolande. Kešky sa dajú hľadať takmer v každom väčšom európskom meste, tak na to myslite pri ďalších návštěvách.

Cestovným tipom pre skúsenejších fanúšikov geocachingu je Slovinsko, kde sa obrovské množstvo pokladov nachádza v prekrásnej horskej krajine. Môžete hľadať napríklad pri známej Škocjanskej jaskyni alebo pri vodopáde Savica. Ukryté sú ale aj okolo hlavných väčších miest, akými sú Maribor alebo Ľubľana. „Ak sa turisti nechcú vzdať dovolenky pri mori, ideálnou destináciou pre geocaching je ostrov Korzika. Za návštevu stojí napríklad menej známy polostrov Capo Rosso s červenými skalnatými útesmi a prekrásnymi výhľadmi. Je možné spojiť tam hľadanie s návštevou skál Calanche a kúpaním sa na blízkych piesočnatých plážach,“ hovorí Michal Tůma, marketingový riaditeľ cestovnej agentúry Invia, ktorá je najväčším predajcom dovoleniek cez internet na slovenskom trhu.

Tip na dovolenku:

Club Marina Viva ****, 8 dní, All Inclusive, letecky, od 959 eur, viac tu

Dovolenku v sedle si užijete v Grécku, dobrodruhovia ocenia Island

Prehliadnuť si krajinu z koňského sedla patrí k najkrajším zážitkom. Jazdy pozdĺž pláží môžu byť romantickým spestrením dovolenky pre páry. Kone sa ale tešia veľkej obľube u detí, ktoré si na dovolenke môžu nielen zažiť jazdu na koni, ale aj vyskúšať, čo všetko starostlivosť o tieto zvieratá obnáša. Krásnu dovolenku pri mori spojenú s koňmi je možné zažiť v Grécku, kde pôsobí mnoho miestnych jazdeckých oddielov. Jazdy na koni sú v ponuke napríklad v letovisku Faliraki na ostrove Rhodos, ale aj na ďalších ostrovoch, akými sú Zakynthos, Kréta alebo na polostrove Chalkidiki.

Ak netúžite po klasickej dovolenke pri mori, dobrodružné cestovanie v koňskom sedle môže ponúknuť aj krajina sopiek, gejzírov a panenskej prírody – Island. Miestne farmy umožňujú jazdy pre začiatočníkov aj skúsených jazdcov. Kratšie jazdy, ktoré trvajú okolo dvoch hodín, ponúka napríklad farma Laxnes blízko hlavného mesta Reykjavik. Na Južnom Islande sa putovaniu na koňoch venuje farma Leirubakki, kde môžete využiť dlhšie, napríklad aj celodenné trasy. Zaujímavosťou je, že islandské kone nie sú príliš vysoké, dosahujú maximálnej výšky 135 cm. Napriek tomu sú stavané na nosenie dospelého člověka.

Tip na dovolenku:

Nikos Apartments Clever, 8 dní, bez stravy, letecky, od 415 eur, viac tu

Golf už dávno nie je športom pre bohatých, skúste Španielsko alebo Madeiru

Golf bol v minulosti prezentovaný ako šport pre vyššiu triedu alebo zábava pre bohatých penzistov. Dávno tomu tak nie je a golf je v súčasnosti jedným z najobľúbenejších športov na svete. Je na ňom skvelé to, že si ho môžu ľudia užiť sami, v skupinkách, ako odpočinok aj ako športovú udalosť pre celú rodinu s deťmi aj prarodičmi. „Skvelou destináciou pre golfistov je Španielsko, ideálne južné mesto Marbella, odkiaľ je to kúsok k jednému z najkrajších ihrísk, Santa Clara. Podobne je na tom aj portugalská Madeira, kde nájdete pre golfistov ako stvorený Club de Golf Santo da Serra. Jazierka, krásny trávnik a doplnkové služby v podobe požičovne vozíkov sú samozrejmosťou,“ dodáva Michal Tůma, marketingový riaditeľ cestovnej agentúry Invia, ktorá ponúka zájazdy do vybraných rezortov disponujúcich golfovými ihriskami. Bližšie zahraničné ihriská ponúka napríklad Rakúsko, za zmienku stojí predovšetkým preslávené golfové ihrisko Mittersill-Stuhlfelden, kde môžete prepojiť aktívnu dovolenku v Alpách so svojou vášňou pre golf. Luxusnou golfovou destináciou v skutočne exotickom prostredí sú Spojené arabské emiráty, známe ihriská sú napríklad Al Hamra Golf Club či Tower Links Golf Club.

Tip na dovolenku:

Marbella Playa ****, 8 dní, All Inclusive, letecky, od 975 eur, viac tu

More je výzvou pre všetkých vášnivých rybárov, skvelo si zachytáte v Portugalsku

Morský rybolov sa stal obľúbenou výzvou pre slovenských rybárov. Nekľudné more a exotické druhy rýb sú nevšedným zážitkom a rybári si zo zahraničia často privezú nejakú výnimočnú trofej aj veľa skúseností. Rybárčenie je záľuba, ktorú môžete pri dobre zvolenej destinácii s rodinnou dovolenkou vhodne skombinovať. Ideálnym miestom, kde si užiť rodinné rybárčenie aj kúpanie v mori, je Portugalsko, najmä v okolí mesta Sagres. Obľúbené sú aj lovecké výpravy na veľké ryby z prístavu Vilamoure a Portiamanu. Na lovenie v divočine s partou rovnakých nadšencov je lepšie Nórsko alebo Dánsko, kde sa dá za prijateľnú cenu prenajať bývanie – ideálne sú bungalovy aj prímestské kempy. Rybolov v severských krajinách má pre mnoho slovenských rybárov svoje kúzlo vďaka surovejšej prírode a možnosti netradičných úlovkov.

Tip na dovolenku:

Algarve Gardens **, 9 dní, letecky, bez stravy, od 540 eur, viac tu

Milujete adrenalín? Lunaparky v Taliansku vás rozhodne nesklamú

Zábavné parky sú kúzelným miestom, kde si bude užívať celá rodiny. Stoja väčšinou blízko obľúbených rezortov, a tak si môžete od slniečka a mora odpočinúť práve tam. Ideálnou destináciou je v tomto ohľade Taliansko. Skúste si nájsť hotel situovaný blízko mesta Ravenna, budete to mať na skok do lunaparku Mirabilandia, ktorý ponúka najrýchlejšiu horskú dráhu v Európe. Lunapark je tvorený 38 atrakciami vrátane strašidelného domu či rôznych vodných dráh. V severnej časti Talianska, pri jazere Lago di Garda, neďaleko mesta Verona, sa nachádza zábavný park Gardaland. Ponúka horskú dráhu Blue Tornado, ktorá dosahuje rýchlosť až 80 km za hodinu, množstvo vodných atrakcií, jazdy na divokej rieke na lodičkách alebo pirátske podzemie.

Tip na dovolenku:

Astor ***, 5 dní, plná penzia, vlastná doprava, od 235 eur, viac tu

Nie je možné vkladať komentáre

Rubriky

Archiv

custom essay writing service