Categorized | Naša téma, Zdravie

Essity pomáha v boji proti chorobe COVID-19

29. 04. 2020 - tengu

Spoločnosť Essity, výrobca značky Tork, sa aktuálne sústreďuje na dodávku nevyhnutných hygienických potrieb a pomáha ochrániť zraniteľných ľudí počas krízy spojenej s pandémiou COVID-19. Spoločnosť zefektívnila produkciu a zameriava sa na výrobky, ktoré sú v týchto dňoch najpotrebnejšie. Zároveň kladie dôraz na ochranu zdravia jej zamestnancov a zákazníkov.

V neľahkom období, ktorým teraz prechádzame, je pre nás všetkých prioritou starať sa o seba, aby sme zostali zdraví. To znamená spolupracovať ešte užšie ako doteraz a podporiť ľudí v prvej línii.

Essity venovala 200 000 amerických dolárov nadácii Organizácie spojených národov (OSN), aby podporila Svetovú zdravotnícku organizáciu pri preventívnych a ochranných opatreniach proti pandémii COVID-19, a tiež pri hľadaní vakcíny. V spolupráci s POPS (Súkromnou organizáciou pre zdravie pacientov) a miestnymi vládami sme uprednostnili dodávky zákazníkom v zdravotníctve.

Okrem týchto globálnych aktivít podporuje Essity novým spôsobom i konkrétne nemocnice a zdravotnícke zariadenia v mnohých krajinách.

  • Vo Švédsku začalo naše výskumné oddelenie vyrábať tvárové masky pre návštevníkov a v spolupráci so švédskou vládou sme schopní vyrábať masky vyššej triedy, ktoré možno využiť v zdravotníckych zariadeniach. Naším cieľom je vyrobiť tri milióny chirurgických masiek, pričom prvý milión Essify dodá zadarmo.
  • V Taliansku sme tamojším nemocniciam darovali 51 600 kusov ochranných pomôcok vrátane masiek, rukavíc a okuliarov.
  • Takmer 17 000 kusov rol papierových uterákov Tork sme venovali Americkému červenému krížu a organizácii Living Resources sídliacej v Albany, ktorá sa stará o hendikepovaných.
  • V neposlednom rade putovala zásielka so 44 paletami detských plienok a dámskych hygienických potrieb utečencom na gréckom ostrove Lesbos.

Nie je možné vkladať komentáre

Rubriky

Archiv

top essay writing service