Categorized | Cestovanie

Južná Morava je rajom pre všetkých športových nadšencov: doma nezabudnite bicykel, plavky či jazdecké rukavice

19. 07. 2016 - redakcia

Letné mesiace so sebou na neďalekú južnú Moravu neprinášajú len možnosť trávenia dovolenky pri vode. Turisti majú k dispozícii mnoho príležitostí, ako si krásne okolie Pálavy a Mikulova vychutnať naplno a aktívne. Či už sa rozhodnete obdivovať prírodu z bicykla, z wakeboardu alebo sa vydáte radšej pešo, máte možnosť objaviť mnoho zaujímavých miest. Po náročnom horúcom dni sa potom môžete schladiť v jaskyni, na tobogane alebo zrelaxovaťvo vínnej povnici pri ochutnávke miestnych vín.

Južná Morava je pre výlety na bicykloch ako stvorená

Pre ľudí so záujmom o zdravý životný štýl sa jazda na bicykli stáva stále obľúbenejšou aktivitou. Južná Morava je na to úplne ideálna, pretože je pretkaná veľkým počtom cyklotrás. Výlety sú vhodné nielen pre začínajúcich cyklistov, ale aj pre zdatných športovcov, ktorí si trúfnu aj na medzinárodné trasy vedúce do Rakúska. „Rozhodne sa nemusíte obávať jazdy po rušných a preplnených cestách, naopak, budete mať na dosah prírodu. Prejazd prírodnými rezerváciami ale povolený nie je, preto je nutné dobre čítať všetky značenia a pohybovať sa len po označených trasách,“ odporúča riaditeľ Aqualandu Moravia Petr Pavlacký. Medzi menej náročné výlety patrí cyklatrasa okolo ATC Merkur v dĺžke 16 alebo 27,5 kilometra, kedy si lepšie poobzeráte Novomlynské nádrže, pre záujemcov o vinice pod Pálavou sa odporúča vyskúšať okruh Stará Hora, ktorý je vhodný aj pre deti. Pokiaľ sa nezľaknete ani dlhších vzdialeností v rozmedzí 80 – 100 kilometrov, bude pre vás ideálna Mikulovská vinárska alebo Liechtenteinská trasa.

Vodné športy ovládnete na wakeboarde, na relaxáciu poslúžia tobogany

Pre milovníkov vody ponúka južná Morava mnoho využitia, výnimkou nie sú ani vodné športy. Na vodných nádržiach si užijete windsurfing alebo kiteboarding, na lagúne sa na dvoch vlekoch pobavíte na wakeboarde, vodných lyžiach aj wakeskate. Tento šport je vďaka dvom dĺžkam trate vhodný aj pre úplných začiatočníkov, ktorí sa najskôr zaúčajú na kratšej, 107 metrov dlhej trati. Štartuje sa z plávajúceho móla, po páde do vody naň doplávate pohodlne späť. Skúsenejší jazdci si potom užijú popoludnie plné športu na trati dlhej 700 metrov, na ktorej môžu ísť rýchlosťou až 20 kilometrov za hodinu. Ak budete mať prírodného kúpania dosť, využiť môžete aj bazény v najväčšom aquaparku v susednej Českej republike, Aqualande Moravia, ktorý ponúka vodnú plochu bazénov väčšiu ako 3000 metrov štvorcových. „Adrenalín do žíl môžete napumpovať vďaka jazde na niektorom z našich 20 toboganov, napríklad na dvojmiestnom rafte na atrakcii Abyss. Počas tohtoročných prázdnin sme otvorili nový vonkajší vodný bar v bazéne s výhľadom na Pálavu, špeciálnu VIP zónu alebo dokonca 7D kino,“ popísal nové atrakcie tohtoročnej sezóny v Aqualande Pavlacký. Celková dĺžky šmykľaviek a toboganov je takmer 2 kilometre, ľudia si tak majú z čoho vyberať. Súčasťou areálu je od mája aj úplne nový ubytovací komplex Aqualand Inn Hotel, ktorý hosťom ponúka neobmedzený vstup do aquaparku.

Na peších turistov čaká Pálava, Svätý Kopček aj jaskyňa na Turoldu

Krásy južnej Moravy si môžete prejsť bez problémov aj pešo. Je možné zdolávať vrcholy Mikulovskej pahorkatiny, ktorej dominujú Pavlovské vrchy a Milovický les. Prírodný reliéf krajiny je tvorený vápencom, takže by vašej pozornosti rozhodne nemali uniknúť krasové útvary a tiež zaujímavé rastliny a živočíchy.

Chránená krajinná oblasť Pálava ponúka turistom možnosť nahliadnuť do štyroch českých národných prírodných rezervácií, pohľad každého zaujme Svätý kopček. Ten patrí medzi najvýraznejšie prírodné dominanty Mikulova, spoločne s Kozím hrádkom a bradlom Turoldu. Cesta na Svätý kopček sa zaraďuje medzi jednu z najstarších krížových ciest v Českej republike, pri výšľape čaká na turistov čaká dohromady 17 zastavení. Ak budete potrebovať v parných dňoch schladiť, vyrazte do jaskyne na Turoldu. Počas letných mesiacov je otvorená denne od 9 do 17 hodín.

Objavujte Mikulovsko z konského sedla

Milovníci kombinácie športu, prírody a zvierat počas dovolenky o nič neprídu. Jazdecké centrum Mikulov ponúka výuku jazdy na koni od úplných začiatočníkov až po pokročilých jazdcov. Prvými krokmi v sedle vás bude sprevádzať skúsený tréner, ktorý má v centre na starosti individuálny výcvik jazdcov. Užiť si môžete aj jazdy na koni alebo len zvezenie s vodičom, či už po jazdiarni alebo pri prechádzke po okolí. Ceny sa pohybujú od 5 do približne 14 eur v závislosti na zvolenej aktivite. Pri jazde na koni by ste nemali podceniť ani potrebnú výbavu. Vezmite si oblečenie s dlhým rukávom, priliehavé nohavice, topánky s hladkou podrážkou a ak máte, tak aj jazdecké rukavice. Jazdecká prilba je k dipozícii na požičanie priamo na mieste. Nič vám už nebráni v objavovaní prírody južnej Moravy z konského sedla.

Nie je možné vkladať komentáre

Rubriky

Archiv

uk essay writing services passignment has experience for 9 years