Categorized | Naša téma

Ľudia sa vo verejných umyvárňach s teplovzdušnými sušičmi rúk necítia bezpečne, zistila nová štúdia

21. 07. 2020 - tengu

Korona priniesla zmeny v medziľudskom správaní. V neposlednom rade si ľudia viac uvedomujú zdravotné riziká spojené s nedostatočnou hygienou vo verejných priestoroch. Podľa nového prieskumu značky Tork® spadajúcej pod spoločnosť Essity sa teraz v priemere takmer sedem z desiatich ľudí cíti menej v bezpečí pri návšteve verejných toaliet či umyvární než v čase pred koronou. A 43 % respondentov v prieskume odpovedalo, že sa necíti bezpečne pri návšteve umyvární s teplovzdušnými sušičmi rúk.

Nároky na dostupnosť bezpečných hygienických prostriedkov na verejných miestach sú väčšie ako kedykoľvek predtým. Podľa medzinárodnej štúdie o vplyve COVIDu-19 na prístup ľudí k verejnej hygiene verí 80 % oslovených, že udržanie vysokých hygienických štandardov na verejných toaletách a v umyvárňach je veľmi dôležité pre bezpečnosť obyvateľov.

Zvýšený záujem o hygienu na verejných toaletách a umyvárňach sa odráža v zmene preferencií týkajúcich sa sušenia rúk. Podľa štúdie si 75 % ľudí oslovených v prieskume v štyroch európskych krajinách želá, aby viac zariadení ponúkalo papierové uteráky ako alternatívu k teplovzdušným vysúšačom. Štúdia zároveň ukázala, že 37 % ľudí má v súčasnosti väčší záujem o papierové uteráky. Najčastejšími dôvodmi tohto nárastu podľa respondentov oslovenými v Európe je presvedčenie, že papierové uteráky na ruky sú hygienickejšie (80 %), vysušia ruky rýchlejšie (42 %) a nešíria vzduchom vírusy a baktérie (39 %).

S tým, ako stúpa obľuba papierových uterákov, môže ich neposkytnutie znamenať pre podnik veľkú stratu. V prieskume totiž celá polovica respondentov oslovená v štyroch európskych krajinách odpovedala, že do zariadení, ktoré uteráky ako alternatívu k teplovzdušným vysúšačom neponúkajú, sa im chce menej vracať. A 43 % oslovených sa vyjadrilo, že v umyvárňach s teplovzdušnými sušičmi sa necítia bezpečne.

„Korona nám ukázala, že sa všetky zariadenia musia prispôsobiť novým hygienickým štandardom. A ak si niektoré zariadenia v minulosti zvolili teplovzdušné sušiče, ich jednoduché použitie už ľuďom nepripadá ako zásadná výhoda. Mnohí ľudia už jednoducho nepovažujú elektrické sušiče za dostatočne bezpečné Zaznamenali sme nárast požiadaviek od podnikových manažérov, ktorí chcú od teplovzdušných sušičov prejsť k papierovým uterákom,“ hovorí Alberto Cajiga, viceprezident marketingu spoločnosti Essity Professional Hygiene.

Pre oblasti, kde je správna hygiena kľúčová – napríklad potravinárske závody alebo nemocnice –, sú papierové uteráky na sušenie rúk jedinou prijateľnou voľbou.* Na rozdiel od papierových uterákov teplovzdušné sušiče produkujú viac vzduchových kvapôčok,** čo zvyšuje riziko šírenia baktérií do okolitého prostredia. Otieranie kože pri sušení rúk papierovými uterákmi zároveň pomáha odstrániť viac baktérií ako iné spôsoby sušenia.*** 

V súvislosti s koronou budú ľudia na verejných miestach vyžadovať splnenie všeobecne platných hygienických noriem, pričom 80 % ľudí podľa prieskumu očakáva, že verejné umyvárne a toalety poskytnú hygienické prostredie na vyššej úrovni ako pred rozšírením vírusu.

„Štúdia ukazuje, zaistenie prevádzkových riešení, ktoré ľuďom dodajú pocit bezpečia pri návšteve verejných priestorov, by malo byť pre prevádzkových manažérov kľúčové, najmä ak chcú prilákať hostí späť. Cena za používanie menej hygienickej varianty je jednoducho príliš vysoká,“ hovorí Cajiga.

Nie je možné vkladať komentáre

Rubriky

Archiv

essay writing service uk promise pass guaranteed