Categorized | Zdravie

Make-up trendy nastávajúcej zimy: šik budete s temne fialovým rúžom, výraznými riasami a prirodzenými vlasmi

28. 11. 2016 - redakcia

Tohtoročnej zime dominujú farby lesných plodov. A to ako v móde, tak v líčení a dokonca aj farbe vlasov. Trendy preto budete s temne fialovým rúžom alebo s očami orámovanými nekonvenčnými linkami. Pri večernom líčení stavte na trblietky. To všetko zlaďte s prirodzenými rozstrapatenými vlasmi v štýle dvadsiatych rokov minulého storočia. Ak túžite po zmene farby vlasov, v zime stavte na platinovú s nádychom ružovej alebo na čokoládové ombré.

Upútajte svojimi perami vo farbe čiernej ríbezľe

V móde budú túto zimu prevládať predovšetkým svetlejšie ružové a fialové farby. O to viac musíte klásť dôraz na extravaganciu pri líčení, najmä pier. Pri nich voľte ten najtmavší odtieň fialovej a červenej, ktorý by mal pôsobiť takmer ako čierna. Líčenie tmavých odtieňov pier je ale náročné. „Línie pier orámujte kontúrkou v rovnakej alebo o odtieň tmavšej farbe ako je rúž. Tú potom nanášajte pomocou štetca, dosiahnete tým výraznejší efekt. Vnútornú líniu pier vykreslite farbou červenej ríbezľe, okolitý priestor vyplňte tmavo fialovou farbou. Docielite tak optický efekt zväčšenia pier,“ radí Anna Stojaspalová zo spoločnosti LR Health & Beauty vyrábajúcej mimo iné aj dekoratívnu kozmetiku. Celkový look podrthnete zvýraznením rias, nič iné nie je potrebné. Vďaka tmavému nalíčeniu vrchných aj spodných riad vytvoríte dojem žmurkacej bábiky.

Linka sem, linka tam. Popusťte uzdu kreativite

Ani výrazné oči nebudú tento rok v zime chýbať. Myslite však na to, že výrazné oči aj pery pôsobia na bežné nosenie lacno a tejto kombinácii by ste sa mala vyhýbať. Ak si zvolíte zvýraznenie očí, pripravte si čiernu ceruzku a dávku kreativity. Tento rok totiž väčšina make-up umelcov upúšťa od klasickej linky, ktorá sa ťahá tesne nad alebo pod líniou rias. Naopak, dôraz kladú na jedinečné umelecké vyjadrenie osobnosti. Popusťte preto uzdu fantázii a vytvorte svoju vlastnú čiernu líniu. Nakreslite napríklad obrys mačacích očí, ale už ich ďalej nevykresľujte. Na tohtoročných prehliadkach bolo vidno aj modelky, ktoré mali z vonkajšieho oka potiahnutú čiernu vodorovnú linku alebo linku kopírujúcu tvar vlny tesne pod spodnými riasami.

Vyrážate na nočný záťah? Nezabudnite na trblietky

Nočnému líčeniu budú kraľovať trblietky. Ak vyrážate na párty, nebojte sa och aplikovať priamo na oči, na obočie, pod oko, na lícne kosti alebo na pery. Fantázii sa skrátka medze nekladú. Nikdy nestarnúce dymové líčenie tak doplňte trblietkami výraznej farby, ktoré oči rozjasnia. In je aj zvýraznenie spodnej línie obočia. „Trblietky majú tú nevýhodu, že môžu odpadávať. Pred ich nanesením preto najskôr použite špeciálnu bázu alebo lepidlo. Samotné trblietky môžu mať formu očných tieňov, sypkého pudru alebo môžu byť súčasťou make-upu alebo krémov,“ hovorí Anna Stojaspalová zo spoločnosti LR Health & Beauty.

Buďte svoja a ukážte svoje prirodzené vlasy

Mnohé ženy chodia nerady spať s mokrou hlavou, pretože po prebudení pôsobia ich vlasy dojmom vrabčieho hniezda. Práve to je ale túto zimu hitom. Na módnych prehliadkach niektorí vlasoví štylisti dokonca nepoužívali vôbec žiadne produkty. Prirodzenosť a individualita každého je totiž tým najdôležitejším nielen v móde, ale aj v účesoch. Pred odchodom z domu sa preto nebojte upraviť vlasy len pomocou hrebeňa. Ak ale predsa len túžite po nejakej zmene, prispôsobte sa ďalším zimným trendom. Okrem prirodzených vlasov sú totiž in aj vlny. Veľmi trendy je napríklad vlnka na čele, akú sme mohli vídať na dámach z dvadsiatych a tridsiatych rokov minulého storočia. Ak túžite po objeme, vytvorte bohaté vlny po celej dĺžke vlasov.

So zimnými trendami zlaďte aj farbu vlasov

Nie je prekvapením, že aktuálne odtiene lesných plodov sa premietli aj do voľby farby vlasov. Veľmi trendy preto budete, ak zvolíte platinovú farbu vlasov s ľahkým nádychom ružovej. Tento štýl je obľúbený aj medzi celebritami a môžeme ho vidieť napríklad na Hillary Duff alebo Kylie Jenner. Štýlovou farbou je túto zimu aj tehlovo červená. Dlho populárne ombré ako trend stále pokračuje, teraz ale v nádychu čokoládových odtieňov. Stále módne sú tzv. plážové vlasy, ktoré vyzerajú ako zosvetlené od slnka.

Nie je možné vkladať komentáre

Rubriky

Archiv

are essay writing services legal