Categorized | Cestovanie

More a cestovanie si užijete aj na jeseň Alebo Tipy na jesennú exotickú dovolenku

23. 09. 2016 - redakcia

Hlavná dovolenková sezóna tohto roku sa blíži ku koncu. Ani začiatok jesene a postupné ochladzovanie sa v tuzemsku ale neznamená, že nemôžete vycestovať k moru. Jeseň praje predovšetkým výletom do exotických destinácií. Tie ponúkajú teplé počasie aj všetky potrebné služby aj mimo hlavnú sezónu. Prinášame vám preto tipy na niekoľko destinácií, ktoré sú tento rok na jeseň najviac v kurze. Vyraziť môžete za odpočinkom, potápaním, nákupmi aj poznávaním nových kultúr.

Cestovanie počas jesenných mesiacov so sebou prináša mnoho výhod. Prímorské letoviská aj najvýznamnejšie pamiatky už majú najväčší nápor turostov za sebou, z pláží sa vytratili najmä rodiny s deťmi. Na dovolenke sa tak nemusíte tlačiť ani upravovať svoj program kvôli dlhým radom. Služby hotelov ale aj po skončení hlavnej sezóny ostávajú na špičkovej úrovni, výber ubytovania je tiež v porovnaní s letnými mesiacmi omnoho väčší. „Exotické destinácie dokonca už dávno nie sú cenovo nedostupné. Ceny all inclusive zájazdov na obľúbené ostrovy v Indickom oceáne sa pohybujú od 700 eur na osobu. Vďaka pravidelným letom z Prahy a Viedne cestovanie trvá len niekoľko hodín,“ dodáva Michal Tůma, marketingový riaditeľ cestovnej agentúry Invia, ktorá je jednotkou na slovenskom trhu v oblasti predaja dovolenky cez internet.

Dominikánska republika je pre Slovákov populárna

Dominikánska republika je tento rok na jeseň jednou z najpopulárnejších exotických destinácií slovenských turistov. Turisti tu nájdu nielen teplé more a možnosti kúpania, ale aj mnoho miest, ktoré stoja za návštevu. Silným zážitkom je napríklad návšteva hlavného mesta Santo Domingo, kde narazíte na zaujímavé obchody a turistické pamiatky, na čele s univerzitou alebo najstaršou katedrálou v krajine. Na druhej strane ale môžete spoznať aj život pôvodných obyvateľov, a to napríklad pri návšteve tradičných kohútich zápasov alebo festivalov. 29. septembra sa tu napríklad uskutoční San Miguel Fiesta na počesť jedného z najvýznamnejších svätcov krajiny, 7. októbra zasa veľký karneval. Ďalšou turisticky obľúbenou destináciou je aj rybárska dedinka Cabarete, ktorá umožňuje nahliadnuť do života rybárov a ponúka aj množstvo vodných atrakcií.

Tip na dovolenku:

Be Live Collection Canoa****, all inclusive, letecky, od 1009 eur, viac tu

V Spojených arabských emirátoch nakúpite zlato aj látky

Aj Spojené arabské emiráty ponúkajú všetko, čo exotická dovolenka ponúkať má. V krajine nájdete teplé more, hotely rôznych kategórií aj bohatý nočný život. Čoraz viac obľúbenejšia dovolenková destinácia ale nadchne aj milovníkov nákupov. V Dubaji napríklad nájdete najväčší zlatý trh na svete, kde sa dá výhodne zohnať zlato, perly aj drahé kamene najrôznejších druhov. Na trhoch v meste Sharjah zasa zoženiete nádherné látky s orientálnymi vzormi. Na svoje si ale prijdu aj fanúšikovia elektroniky. Dubaj je totiž veľmi pokrokové mesto, dostanete tu najnovšie hity zo sveta mobilných technológií. Dovolenka do mekky nákupov je tento rok dokonca lacnejšia než kedykoľvek inokedy. „Priemerné ceny predaných zájazdov v tohtoročnej sezóne sú medziročne lacnejšie dokonca o viac ako 200 eur na jednu osobu. Rodinná dovolenka v Spojených arabských emirátoch tak vyjde o niekoľko stoviek eur lacnejšie ako v predchádzajúcich rokoch,“ upozornil Michal Tůma z cestovnej agentúry Invia.

Tip na dovolenku:

Hilton Ras Al Khaimah Resort And Spa*****, all inclusive, letecky, od 1509 eur, via tu

Do Indického oceánu za potápaním

Ak milujete šnorchlovanie a potápanie, zvoľte si niektorý z ostrovov v Indickom oceáne. Veľmi populárne sú Maledivy, ostrovný štát Maurícius alebo Srí Lanka, ktorá sa nachádza v juhovýchodnej Ázii. Všetky tieto ostrovy ponúkajú tú pravú exotiku v podobe panensky čistých pláží, jedinečnej fauny a flóry a v neposlednej rade aj pokoj a romantiku. Oceán dokonca obýva mnoho farebných rýb a morských živočíchov, ktoré môžete počas potápania pozorovať. „Aj amatéri si na ostrovoch môžu potápanie užiť. Na plážach je možné využiť služby profesionálnych potápačov a najrôznejšich kurzov. Aj pri šnorchlovaní sa ale ponúka jedinečný pohľad na podmorský život,“ uvádza Michal Tůma zo spoločnosti Invia, ktorá pre túto jeseň ponúka viac ako 440 tisíc pobytov do exotických destinácií.

Tip na dovolenku:

Holiday Island Resort****, all inclusive, letecky, od 1924 eur, viac tu

Kuba láka na pláže aj vnútrozemie

Kuba patrí podľa cestovateľského portálu Lonely Planet medzi miesta, ktoré by v roku 2016 nemali chýbať na zozname žiadneho cestovateľa. Najväčší ostrovný štát totiž ponúka pre každého niečo. Kubánska riviéra Varadero poskytne mnoho luxusných hotelov a pláží. Možnosť ubytovania však ponúkajú aj odľahlejšie hotely, ktoré zaistia dostatok súkromia. Kuba – to ale nie sú len pláže, cigary a rum. Lonely planet upozorňuje aj na krásy kubánskeho vnútrozemia. Tu nájdete nádhernú krajinu, ktorá je zapísaná na zozname UNESCO aj monumentálne skalné útvary. Pri peších alebo cyklistických výletoch dokoca môžete pozorovať prácu miestnych poľnohospodárov, ktorá ostáva dlhé stáročia bez zmeny. Nasajete tak skutočnú atmosféru krajiny, obzriete si obydlia miestnych alebo ochutnáte lokálne špeciality.

 

Tip na dovolenku:

Hotel Copacabana, Club Kawama, Villa Tortuga***,all inclusive, letecky, od 1755 eur, viac tu

Kapverdy nadchnú romantikov, surfárov i milovníkov prírody

Kapverdské ostrovy v strede Atlantického oceánu zatiaľ nepatria k typickým dovolenkovým destináciám. Vďaka svojej rozmanitosti ale získavajú stále väčšiu obľubu. Deväť obývaných ostrovov vám totiž umožní všetko od kúpania v priezračne čistom mori, cez výšľap na vulkán až po lezenie po horách. Dovolenku na Kapverdských ostrovoch si tak môžete naplánovať presne podľa svojho gusta. Ostrov Boa Vista je napríklad domovom jednej z najväčších populácií korytnačiek na svete, Maio ponúka prekrásne pláže, ostrov Sal je vďaka veternému počasiu zasa ideálny pre milovníkov surfovania a vodných športov. Milovníci pôvodnej prírody zasa môžu vyraziť do jedného z prírodných parkov na výšľap na najvyšší vrchol krajiny Pico do Fogo.

 

Tip na dovolenku:

Oasis Atlantico Belorizonte****,all inclusive, letecky, od 931 eur, viac tu

Nie je možné vkladať komentáre

Rubriky

Archiv

best online essay writing services