Categorized | Naša téma, Zdravie

Spoločnosť Tork vydáva príručku „Bezpečne v práci“, aby pracovníci v prvej línii zostali zdraví

05. 05. 2020 - tengu

V súvislosti so Svetovým dňom hygieny rúk, ktorý pripadá na 5. mája, spoločnosť Tork patriaca pod značku Essity vydáva manuál Bezpečne v práci: zdravotnícka príručka pre COVID-19. Chce tak oceniť a podporiť zdravotníckych pracovníkov v prvej línii bojujúcich s novým koronavírusom. Príručka sa dá voľne stiahnuť a obsahuje rady, ako zlepšiť hygienu rúk a povrchov a rozmiestnenie dávkovačov čistiacich prostriedkov. Príručka od spoločnosti Tork má zdravotníkom v prvej línii poskytnúť informácie, ako minimalizovať riziko nákazy a zlepšiť hygienické opatrenia. 

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) označila rok 2020 za „Rok zdravotných sestier a pôrodných asistentiek“. Na tento rok zároveň pripadá dvojsté výročie narodenia jednej zo zakladateliek modernej sesterskej starostlivosti Florence Nightingaleovej. Vo vojenskej nemocnici, kde pracovala, zaviedla prax umývania rúk, vďaka ktorej sa medzi pacientmi znížil počet infekcií.

V posledných rokoch je hygiena rúk stále rozhodujúca pri ochrane proti šíreniu vírusov. Správna technika hygieny rúk je považovaná za jeden z najúčinnejších spôsobov, ako zabrániť vírusovým ochoreniam v ďalšom šírení.

Manuál Bezpečne v práci: zdravotnícka príručka pre COVID-19 od spoločnosti Tork má pomôcť pracovníkom bojujúcim proti chorobe COVID-19 v prvej línii, ako sú zdravotníci, upratovači alebo environmentálni pracovníci. Poskytne im rady, ako zlepšiť hygienické opatrenia. Novú príručku možno voľne stiahnuť na adrese https://www.tork.sk/torkcampaigns/corona-virus.

Wojtek Nizio, Regional Brand Activation Manager spoločnosti Tork hovorí: „Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie sú správne umyté ruky kľúčom k tomu, aby zdravotníci bránili šíreniu chorôb a infekcií. To znamená, že čisté ruky sú zásadným krokom v boji s vírusom. Manuál Bezpečne v práci: zdravotnícka príručka pre COVID-19 sme pripravili, pretože si tento fakt uvedomujeme. V týchto veľmi náročných časoch chceme zdravotníkom pomôcť.“

Zdravotníci, upratovači a environmentálni pracovníci nájdu v príručke návod na správne umývanie a dezinfekciu rúk spolu s inštruktážnymi plagátmi, ktoré sa dajú stiahnuť. Podľa celosvetového prieskumu medzi zdravotníkmi zameraného na hygienu rúk je jednou z ich najčastejších výhrad, že tréning správneho umývania rúk bol príliš teoretický (21 % oslovených). Na zrozumiteľnejšie vysvetlenie pripravila spoločnosť Tork tréningovú aplikáciu na nácvik umývania rúk, ktorá každému pomôže osvojiť si správny postup. Informácie o aplikácii sú tiež k dispozícii v príručke.

Wojtek Nizio hovorí: „Ľudia v prvej línii, či už sú to sestry, lekári, upratovači alebo enviromentálni pracovníci, robia skvelú prácu. Ako dodávateľa profesionálnych hygienických výrobkov a služieb nás teší, že môžeme predstaviť manuál Bezpečne v práci: zdravotnícka príručka pre COVID-19. Je to jedna z ciest, ako podporiť zdravotníkov, aby mohli lepšie ochrániť seba aj svojich pacientov v tomto náročnom období.“

Nie je možné vkladať komentáre

Rubriky

Archiv

essay writing services from