Categorized | Tipy a rady

Trendy a technológie 2016: V kočíkoch vedie funkčnosť

11. 01. 2016 - redakcia

Nové technológie, ktoré v tomto roku doplnia základné vybavenie mnohých detských kočíkov, kladú dôraz predovšetkým na vysokú funkčnosť. Zjednodušia totiž napríklad manipuláciu s kočíkom, urýchľujú výmenu korbičiek a v zime, ktorá je práve v plnom prúde, zaisťujú špičkové pohodlie a bezpečie detí i rodičov. V nasledujúcom článku vás s niekoľkými takými trendami zoznámime.

Výmena korby rýchlo a inovatívne

Medzi rodičmi sa veľkej obľube tešia najmä kombinované kočíky. Sú praktické, lebo ponúkajú možnosť „dva v jednom“, šetria peniaze, ktoré by rodičia inak museli investovať do samostatného vybavenia, a disponujú mnohými praktickými inováciami. Vďaka nim dnes mnoho kombinovaných kočíkov umožňuje vymeniť bežnú hlbokú korbičku za autosedačku alebo korbu zo športového typu. „Novinkou je napríklad CLICK & GO, ktorý sa skladá z dvoch do seba zapadajúcich dielov, ktoré vytvárajú bezpečné upevnenie medzi podvozkom kočíku a korbou, respektíve autosedačkou. Podobnú funkciu plní praktický systém VIA VAI pre športové kočíky, ktorý tiež umožňuje jednoduché odstránenie športovej korby z kostry kočíku a vymenenie ho za hlbokú korbu alebo autosedačku. Technológia Quicky dokonca umožňuje vložiť dve korby rôznych typov na seba,“ približuje Lukáš Fiala zo spoločnosti Baby Direkt, ktorá ponúka široký výber detských kočíkov.

Reflexné pásky zaistia zvýšenú bezpečnosť pri nízkej viditeľnosti

Zimné obdobie je neodmysliteľne spojené s krátkymi dňami, kedy sa veľmi skoro stmieva, je šero, hmla, sneží a viditeľnosť je značne znížená. Aby rodičia aj deti ostali po celú dobu prechádzky v úplnom bezpečí, dostávajú kočíky do výbavy po novom tiež praktické pásky 3M Scotchlite z reflexného materiálu, ktoré sa úspešne inšpirovali severoeurópskou praxou. Strieborný povrch pokrytý množstvom drobných guličiek alebo hranolov, z ktorého sú pásky vyrobené, presahuje najvyššiu kategóriu jasu podľa normy ČSN EN 471, a poskytuje teda vysoký stupeň bezpečnosti. Pásky majú široký uhol odrazu a tiež v mokrom počasí presahujú najprísnejšie európske podmienky kladené na odrazuschopnosť reflexných prostriedkov.

Zložiť kočík je možné jednou rukou

Významným kritériom pre výber detského kočíku býva jeho rýchle zloženie a rozloženie, vďaka čomu sa s ním ľahšie manipuluje. Preto sú dnes mnohé kočíky vybavené progresívnym mechanizmom pre ľahké skladanie. To je úplne intuitívne a jednoduché do tej miery, že je to možné uskutočniť dokonca len pomocou jednej ruky, a to vo veľmi krátkom čase bez použitia fyzickej sily. Táto technológia býva často doplnená tiež o automatický zámok proti sklápaniu.

Aretácia kolies aj ručná brzda pre aktívnych rodičov

Novinkou pre rok 2016 sú aj technológie, ktoré poskytujú maximálne pohodlie a bezpečnosť pri aktívnom fyzickom pohybe, akým je outdoorové športovanie alebo turistika. Také kočíky sú vybavené kombináciou niekoľkých technológií, ktoré neobmedzujú pohyb s kočíkom a pomáhajú bezproblémovo zdolať náročnejšie terény. Ich súčasťou sú okrem iného aj aretovacie otočné predné kolesá, výkonná bubnová ručná brzda alebo výškovo nastaviteľná, polstrovaná rukoväť. „Praktickou novinkou je aj pevný polystyrénový popruh pripevnený k rukoväti kočíku, ktorý je možné použiť ako pútko na zápästí alebo odolné oceľové tlačidlo s poistkou a prepínaním módov „City“ alebo „Sport“. Hladkú jazdu zaisťuje technológia All-wheel, ktorá absorbuje všetky nárazy a dokáže dôkladne odpružiť polymérové kolesá pomocou špirálovej pružiny a elastomérového tlmiča hlavných nárazov. Tie umožňujú zdvih kolies až o 7,5 cm,“ vysvetľuje Lukáš Fiala zo spoločnosti Baby Direkt.

Nie je možné vkladať komentáre

Rubriky

Archiv

fast hour essay writing service