Categorized | Cestovanie

Vianočné a novoročné oslavy inak. Láka Egypt, Kanárske ostrovy aj Omán

04. 11. 2019 - tengu

Vďaka dobrej ekonomickej situácii posledných rokov si čím ďalej viac Slovákov môže dopriať oslavu Vianoc a Nového roka pod palmami či na ľadovcových hrebeňoch. Ako vyplýva zo štatistík cestovnej agentúry Invia, v porovnaní s minulým rokom sa záujem o vianočné a silvestrovské dovolenky zdvihol o desať percent. Najviac lákajú slnečné a teplé destinácie ako Egypt, Kanárske ostrovy či Omán. Okrem toho si tento rok stačí vziať len šesť dní pracovnej dovolenky a môžete si užiť viac ako dvojtýždňovú dovolenku, či už v ďalekej exotike alebo v obľúbených európskych destináciách.

Vianoce a Silvester strávené doma pred televíziou? Pre čoraz viac Slovákov tento scenár už dávno neplatí a v posledných týždňoch roka sa radšej vydávajú na zahraničné pobyty. Nielenže si tým chcú na vianočné sviatky nadeliť nevšedné zážitky, ale mnoho sa ich skrátka túži vyhnúť všeobecnému zhonu a tiež pošmúrnemu počasiu. Keď si spomenieme, koľko Vianoc sme v posledných rokoch prežili „na blate“, nečudo. „Aj napriek tomu, že sú pobyty na Vianoce a Silvestra drahšie ako to býva v priebehu roka, záujem o ne každý rok stúpa. Medziročný nárast dopytu je momentálne desať percent,“ uvádza Andrea Řezníčková, tlačová hovorkyňa cestovnej agentúry Invia, ktorá je na slovenskom trhu jednotkou v oblasti predaja dovolenky cez internet. Tohtoročné rozloženie vianočných sviatkov je ideálne na dlhšie pobyty. „Štedrý deň pripadá na utorok, vianočné sviatky potom na stredu a štvrtok, Nový rok na stredu a Traja králi na pondelok. To znamená, že stačí šesť dní z pracovnej dovolenky a ľudia si môžu hravo dopriať viac ako štrnásť dní voľna. A to bohato stačí napríklad aj na pobyty v ďalekej exotike,“ vypočítava Andrea Řezníčková.

V obľúbenosti vedú zájazdy za slnkom a exotikou

Na vianočné a silvestrovské zájazdy Slovákov momentálne najviac láka Egypt s 39-percentným podielom z predaných pobytov a s priemernou cenou 722 eur. Druhé miesto patrí Kanárskym ostrovom, kam zamieri 15 percent klientov Invia, ktorí si zakúpili vianočný pobyt. Za zájazd priemerne zaplatia 1 120 eur. Na treťom mieste je Omán so 14-percentným podielom a priemernou cenou zájazdu 1 750 eur. Štvrté miesto obsadili Spojené arabské emiráty s 13 percentami predajov, priemerná cena vychádza na 1 570 eur. Ľudia zamieria aj do Francúzska, kde sú v súčasnosti populárne najmä dvojdňové zájazdy do Paríža, a tiež do Rakúska, na Maldivy a do Zanzibaru. „V decembri panujú v obľúbenom Egypte príjemné teploty okolo 23 stupňov, v južnejších oblastiach ešte o niečo vyššie, čo sú ideálne podmienky hlavne pre poznávacie zájazdy. Oproti tomu v Ománe sa aj v čase od novembra do januára teploty pohybujú aj nad 30 stupňov, more máva zhruba 25 stupňov. Táto destinácia tak poteší hlavne milovníkov pláží a kúpania v mori,“ dopĺňa Andrea Řezníčková.

Nie je možné vkladať komentáre

Rubriky

Archiv

reliable essay writing service