Categorized | Cestovanie, Tipy a rady

Záujem o dovolenku v Egypte narástol o 16 %, Slováci volia pobyty s luxusnými službami

27. 03. 2013 - redakcia

Predaj exotických dovolených do Egypta v zimnej sezóne tento rok medziročne vzrástol o 16 %. Vyplýva to zo štatistík cestovnej agentúry Invia.sk, ktorá porovnala predaj dovoleniek do egyptských letovísk za január a február v rokoch 2013 a 2012. Slováci za dovolenku v Egypte v tomto roku míňajú v priemere 510 eur na osobu, čo je o 68 eur menej ako vlani. Turisti najčastejšie volia zájazdy na 10 dní do turistickej oblasti Hurghada, preferujú pobyty all inclusive.

V rámci exotických dovoleniek si ľudia tento rok v zime najčastejšie vyberajú dovolenku v Egypte. Táto destinácia v januári a februári tvorila 33 % z celkového predaja zájazdov cestovnej agentúry Invia.sk.  Najväčší záujem je o pobyty v turistickej oblasti Hurghada, tie v roku 2013 volí 60 % turistov. Druhou najobľúbenejšou destináciou je Sharm El Sheikh, ktorú v tomto roku preferuje 28 % návštevníkov zeme pyramíd.

„Na začiatku tohto roka je Egypt najžiadanejším miestom na strávenie dovolenky zo všetkých destinácií. Dôvodom sú vysoké prímorské teploty siahajúce až k 30 °C , vďaka ktorým môžu ľudia stráviť príjemnú dovolenku pri mori aj v zimných mesiacoch. Doba letu pritom nepresahuje 5 hodín,“ povedal Ivan Šidla, marketingový manažér cestovnej agentúry Invia.sk, ktorá je jednotkou na slovenskom trhu on-line predaja zájazdov. „Väčšinou turisti vyhľadávajú pobyty v letovisku Hurghada. V tomto roku záujem o túto destináciu mierne poklesol v prospech turistickej lokality na juhu zeme Marsa Alam, kam v roku 2013 zavítalo 8 % zo všetkých návštevníkov Egypta,“ dodal Šidla.

Slovenskí turisti pri výbere dovoleniek v Egypte preferujú vysoký štandard služieb. Väčšina zákazníkov cestovnej agentúry Invia.sk si tento rok objednala zájazd so stravou typu all inclusive. Luxus uprednostňujú aj v prípade výberu ubytovania. Najžiadanejšie sú zájazdy s ubytovaním v štvorhviezdičkových  a päťhviezdičkových hoteloch.

„Medzi exotickými destináciami, ktoré umožňujú kúpanie aj v zimných mesiacoch, patrí Egypt k tým lacnejším. Oproti ostatným lokalitám ceny zájazdov znižujú predovšetkým nižšie náklady na dopravu. Turisti si preto v Egypte radi doprajú luxusné služby, ktoré sú pre nich v tejto krajine dostupné,“ vysvetlil Ivan Šidla z cestovnej agentúry Invia.sk. „Ľudia najčastejšie odchádzajú na dovolenku do egyptských letovísk na desaťdňové pobyty,“ doplnil Šidla.

Tagy:,

Okomentujte článok

Pre komentovanie musíte byť prihlásený

Rubriky

Archiv

problems with essay writing services